Připadá vám, že kurz plavání pro dospělé v Praze Plavecký trenér je naprosto zbytečným házením hrachu na zeď, když jsou dnes povinné plavecké kurzy pro děti na základních školách? Plaveckým kurzům se žádné dítě nevyhne, pokud není vysloveně zdravotně handicapované, a tak se dá předpokládat, že se v podstatě drtivá většina dětí plavat naučí. Jenže toto je pouhá teorie, ve skutečnosti se na povinné plavecké kurzy musíte dívat objektivně a posuzovat jejich reálný přínos.
Děti trémisté – zvláště v dnešní době je mnoho dětí vystavováno stresu a mají s ním problémy nejen při výuce ve škole, ale i v bazénu. Mnozí z vás to možná zažili na vlastní kůži – v bazénu je naráz třicet dětí, věnují se jim pouze čtyři instruktoři, nejde tu o individuální přístup, takže výuka postrádá potřebnou kvalitu a někteří instruktoři na děti křičí a to je pak ještě více zablokuje. Spousta dětí má trému a nejde jim to tak rychle, jak si instruktor představuje, a výsledkem je pak fiasko. Některé děti sotva uplavou pár metrů hrozným stylem.
Strach z vody – jestliže není plavecký kurz individuální a na děti není dost času, mnohé z nich si pak vybudují strach z vody a v dospělosti se jí spíše vyhýbají. Tím se připravují o krásné zážitky při plavání v moři, na přehradě nebo na vodácké výpravě, a je to škoda.
Všechno se ale dá napravit kurzy plavání pro dospělé, kde se vám věnují skuteční profesionálové, a hlavně se nejedná o žádnou povinnou školní akci. Vše je dobrovolné, vy si volíte své tempo a cílem je zbavit vás strachu a bloků z dětství a naučit plavat tak, abyste si byli jistí v každém vodním terénu. A jestli vás láká plavba po Vltavě na kánoi, což je jedna z nejkrásnějších forem trávení dovolené, bude se vám tu znalost plavání určitě hodit, i když se s vámi loď nepřevrhne. Na Vltavě je totiž dost krásných míst k plavání v řece, například u jezů nebo v některých kempech na Rožmberku, v Branné nebo pod zříceninou hradu Dívčí Kámen.